понеділок, 23 листопада 2015 р.



Тема:  Захист творчого проекту «Усі пори року гостюють у нас»

Мета: розвивати в учнів творчі здібності, ініціативність та здатність працювати в команді, дослідницький, пізнавальний інтерес, вміння самостійно знаходити інформацію, орієнтуватися в ній та використовувати її, представляти інформацію у вигляді оформленого результату діяльності;
розвивати зв’язне мовлення, виразне читання;
виховувати естетичні смаки; прищеплювати любов до природи.

Тип уроку: УРЗМ

Хід уроку
Кожна пора у природі чудова,
Вмій її серцем сприймати.
Кожна приваблива і
загадкова,
Казкою й дивом багата.

І. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя
         Важко сказати, яка пора року найкраща – пробудження природи чи її розквіт, чи останні спалахи багряних осінніх лісів, чи зимовий спокій оповитої білим саваном землі... Кожній із них віддають данину митці-поети, прозаїки, композитори, художники. Всю велич і красу природи можна відчути при безпосередній зустрічі з нею. В наш швидкоплинний час ми іноді збіднюємо себе можливістю зупинитися, прислухатися до шерхоту листя, до подиху вітру... Не встигнеш озирнутися, як промайне одна пора року за іншою, а за ними – роки…  Якби ми знали, скільки втрачаємо, коли не робимо жодних спроб пізнати те, що нас оточує, що дає нам життя. Скільки людина робить для себе “відкриттів” із скарбниці природи, буваючи наодинці з нею.


ІІ. Оголошення теми,  завдань та епіграфу уроку
ІІІ. Основний зміст роботи
1.     Захист творчого проекту
·        Представлення команд
·        Жеребкування
·        Презентація проектів:
1.     Коротенька розповідь про улюблену пору року.
2.     Повідомлення про місяці.
3.     Літні, осінні, зимові, весняні свята.
4.     Вірші, оповідання про пори року.
5.     Фізкультхвилинка
Віє, віє вітер,
Пада, пада дощик,
Блискавка, грім,
Блискавка, грім,
А над нами –  в кольорі веселка.

6.      Демонстрація мультимедійних презентацій.
·        Слухання музики.
·        Бесіда:
1.     Які картини ви уявляли, коли звучала музика?
2.     Завдання:   Серед  фото, таблиць знайдіть ті, які   б ілюстрували ці  музичні уривки.
7.     Завдання для всіх команд: Зробити висновок із почутого й побаченого.

2. Визначення найкращого захисту проекту

IV. Підведення підсумків уроку
1.     Слово вчителя
Героями  сьогоднішнього уроку, нашими  гостями були пори року. Дуже рідко вони збираються разом: хіба в казках, у нашій творчій уяві чи в календарі.  Яка б пора року не прийшла до нас, з  якою б погодою чи негодою,  за все треба тільки дякувати. Адже жодна мить не повториться, вона одна-єдина, неповторна.
2. Робота з епіграфом 
Кожна пора у природі чудова,
Вмій її серцем сприймати.
Кожна приваблива і
загадкова,
Казкою й дивом багата

·        Чи згодні ви зі словами поета?
·        Яка ж пора року найкраща?
2.     Виконання пісні «Божі чудеса»
V. Домашнє завдання:

Підготуватися до контрольної роботи за вивченою темою.























Немає коментарів:

Дописати коментар